Belkin Travel Pad 2 w 1 – interesująca propozycja dla podróżników

Nie używałem ładowarki MagSafe Duo i przez większość czasu używania sprzętu Apple korzystałem z ładowarek 3 w 1. Czasem warto rozejrzeć się za mniejszą ładowarką umożliwiającą ładowanie iPhone’a i Apple Watch. Belkin Travel Pad 2 w 1 jest większa od propozycji Apple, ale nie musi być gorsza.

Proste wzornictwo w tym przypadku sprawdza się świetnie. Od razu widać, że mamy do czynienia z ładowarką 2 w1. iPhone i Apple Watch mogą leżeć lub być w powietrzu, co pozwoli na włączenie trybu StandBy w tym pierwszym.

Miejsce dla zegarka wspiera szybkie ładowanie i może działać w dwóch płaszczyznach. Wiele zależy od używanego z zegarkiem paska. Część dla iPhone’a ma 15 W i to maksimum, jakie przyjmie smartfon.

W zestawie jest bardzo mała ładowarka (30 W) z długim kablem (1.5m). Jej obecność sprawia, że nie trzeba zabierać swojej z domu w podróż. Kolejna sprawa to maksymalne wykorzystanie potencjału w trakcie ładowania dwóch urządzeń jednocześnie.

Jeden z końców kabla z zestawu jest w kształcie litery L. Jedni mogą to lubić, a mi to nie leży, bo przez to (chyba) port w Travel Pad jest z boku, a nie z tyłu. Używając ładowarki przez noc lub dwie w hotelu nie jest denerwujące, ale przez dłuższy czas może być irytujące (dla mnie).

Travel Pad spokojnie może działać na biurku, ale przez złe rozmieszczenie portu USB C, nie wygląda to zbyt dobrze.

Wzornictwo stoi na wysokim poziomie i jedynym problemem może okazać się zawias. Działa, jak dwa mniejsze, dzięki nim można zmienić tryb pracy ładowarki.

Zawias działa bardzo dobrze. Perfekcjoniści mogą być zirytowani, bo nie zawsze będzie stać pod właściwym dla nich kątem.

Warto nadmienić, że Travel Pad nie działa w pionie, wyłącznie w poziomie. Przez to nie ma mowy o używaniu ładowarki jako stojaka dla rozmów FaceTime.

Materiał na ładowarce powinien znieść próbę czasu. Obecnie Travel Pad wygląda jak nowa, ale po roku/2 latach podróży może być inaczej. Trzeba na nią uważać w domu, bo z łatwością zbiera kurz i po dłuższym czasie materiał może ulec uszkodzeniu.

Ładowanie przebiega sprawnie, a miejsce dla zegarka może służyć jako ładowarka dla AirPods Pro 2 czy AirPods 4 ANC. Reszta słuchawek musi się zadowolić miejscem iPhone’a do naładowania.

Belkin Travel Pad 2 w 1 nie należy do najtańszych propozycji. Nie jest też najmniejsza, ale pomijając te aspekty, to bardzo udany sprzęt.

Cena jest częściowo uzasadniona, bo w zestawie jest ładowarka i kabel. Obecnie mało kto się decyduje na ich dodanie. Jeżeli potrzebujecie mniejszej ładowarki, warto rzucić okiem na Native Union Voyage 2 w 1. Ta jest zdecydowanie mniejsza i nie odbiega jakością wykonania od Travel Pad.