Valve może niedługo zaprezentować Counter-Strike 2

Plotki o nadchodzącej premierze gry Counter-Strike 2 krążyły po sieci już od dłuższego czasu, jednak ostatnio wyraźnie przybrały na intensywności. Znany dziennikarz esportowy Richard Lewis twierdzi, że według jego źródeł w Valve tytuł ten może zostać zaprezentowany oficjalnie jeszcze w tym miesiącu.

Według źródeł Lewisa Counter-Strike 2 już od dłuższego czasu jest dla Valve priorytetowym projektem, na którym firma skupiła się tak bardzo, że aż zaniedbała rozwój CS:GO. W prace nad nową grą zaangażowani są współtwórcy poprzednich części serii. Counter-Strike 2 będzie działać na silniku Source 2, co z jednej strony ma oznaczać wyższą jakość grafiki i lepszą optymalizację pod kątem nowoczesnego sprzętu, z drugiej zaś może stworzyć problemy dla osób próbujących grać na słabszych komputerach. Nowa gra ma też oferować ulepszony system matchmakingu oraz długo wyczekiwany przez graczy tickrate 128.

Źródła Lewisa twierdzą, że Counter-Strike 2 przeszedł już pierwsze testy na ściśle wyselekcjonowanej grupie profesjonalnych graczy i Valve jest już gotowe by ruszyć z w tym lub następnym miesiącu z testami beta prowadzonymi na szerszą skalę. Niejasną kwestią pozostaje natomiast przyszłość CS:GO. Jak na razie nie wiadomo, czy Counter-Strike 2 miałby docelowo całkowicie zastąpić poprzednią edycję, czy też funkcjonować obok niej, jako unowocześniona alternatywa. Ta druga opcja wydaje się bardziej prawdopodobna i przyjazna dla graczy, jednak nie można też wykluczyć, że Valve zdecyduje się jednak odesłać CS:GO na emeryturę.

Źródło: Richard Lewis