Hogwarts Legacy – premiera wersji na PS4 i Xbox One przesunięta na maj

Premiera Hogwarts Legacy odbyła się 10 lutego. Według pierwotnych założeń gra miała tego dnia trafić na wszystkie platformy, jednak ostatecznie została udostępniona tylko na komputerach PC i konsolach obecnej generacji. Wersja dla PS4 i Xbox One miała trafić do sprzedaży 4 kwietnia. Teraz ogłoszono jednak, że zaliczy ona kolejny poślizg.

Hogwarts Legacy rozgrywa się w świecie znanym z książek i filmów o Harrym Potterze, przedstawiając jednak wydarzenia, które miały miejsce około sto lat przed urodzeniem tego bohatera. Wcielamy się w niej w obdarzonego niezwykłymi (nawet jak na czarodzieja) zdolnościami ucznia, który trafia do tytułowej szkoły magii.

Twórcy gry ogłosili teraz, że by zapewnić jak najwyższą możliwą jakość na wszystkich platformach muszą opóźnić premierę wersji dla konsol poprzedniej generacji. Obecny plan zakłada, że wersja na PS4 i Xbox One trafi do sprzedaży 5 maja. Biorąc jednak pod uwagę, że nie jest to pierwsze opóźnienie w historii tej gry, może okazać się, że również ten termin zostanie przesunięty. Warto też wspomnieć, że w planach jest też wersja na Nintendo Switch. Jej premiera ma jednak odbyć się dopiero w lipcu.