Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi – kultowa seria bijatyk powraca po 16 latach

Na przestrzeni lat na rynek trafiło wiele mniej lub bardziej udanych gier bazujących na anime Dragon Ball Z. Seria Budokai Tenkaichi należała swego czasu do najpopularniejszych z nich. Teraz ogłoszono niespodziewanie, że doczeka się ona kolejnej części.

Budokai Tenkaichi to dość nietypowa seria bijatyk, wyróżniająca się na tle innych przedstawicielek tego gatunku sposobem przedstawienia akcji i podejściem do przestrzeni. Kamera umieszczona jest w nich za plecami postaci, a walki toczą się na dużych, otwartych planszach, po których bohaterowie poruszają się głównie latając. Jak na razie nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na temat czwartej części serii, jednak można spokojnie założyć, że zachowa ona te najbardziej charakterystyczne cechy poprzedniczek.

Ostatnia główna odsłona serii, Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3, trafiła na rynek w 2007 roku. Nie dziwi więc, że po tak długiej przerwie fani zareagowali bardzo entuzjastycznie na zapowiedź nowej części. Do sieci trafiło nagranie z turnieju Dragon Ball Games Battle Hour 2023, gdzie zwiastun nowego Budokai Tenkaichi został pokazany po raz pierwszy. Reakcja publiczności mówi chyba sama za siebie.

Pozostaje więc mieć nadzieję, że czwarta odsłona serii Budokai Tenkaichi sprosta oczekiwaniom fanów i okaże się warta szesnastu lat oczekiwań. Niestety, jak na razie nie ujawniono chociażby przybliżonej daty jej premiery.

Podziel się