Tesla otwiera Superchargery w Niemczech dla pojazdów innych niż Tesla – aktualizacja

Od jakiegoś czasu Tesla w kolejnych krajach otwiera swoje ładowarki Supercharger (SUC) dla pojazdów innych niż Tesla.

Dziś otworzyła bardzo dużą ilość stacji w Niemczech. Sieć SUC u naszego zachodniego sąsiada jest bardzo rozbudowana, otwarcie ich na inne auta niż Tesla znacząco podnosi ilość szybkich ładowarek w tym kraju – choć ich wcale nie brakowało.

Ładowarki Tesli mają to do siebie, że bardzo dynamicznie reagują na zamiany cen energii elektrycznej. Jeśli cena prądu spada lub rośnie, to od razu zmienia się na ładowarce. W tej chwili to koszt około 0,60 € za 1kWh w Niemczech, w Polsce na ładowarkach Tesli to 2,15 zł za 1kWh.

Minusem jest to, że kable do ładowania na ładowarkach V2 i V3, czyli takich, które są obecnie najbardziej popularne, są dość krótkie, dostosowane do Tesli. Czasem może być ciężko podłączyć samochód innej marki. Dopiero w wersjach V4, których pierwsze sztuki są właśnie instalowane, zastosowane dłuższe, bardziej uniwersalne kable.

Pewnie jeszcze w tym roku SUC zostaną otwarte dla posiadaczy innych aut niż Tesla również w naszym kraju.

Aktualizacja – Austria, Włochy, Francja, Belgia, Szwajcaria, Holandia, Hiszpania, Portugalia, Norwegia, Szwecja, Fillandia – także w tych krajach doszły dziś nowe “otwarte” lokalizacje SUC.

Podziel się