Google Bard – ruszyły testy nowego konkurenta ChatGPT

Google rozpoczęło publiczne testy czatbota Bard, mającego być odpowiedzią tej firmy na zdobywający coraz większą popularność ChatGPT. Niestety, na chwilę obecną mogą wziąć w nich udział tylko użytkownicy z USA i Wielkiej Brytanii.

Google określa Barda jako eksperyment znajdujący się jeszcze na bardzo wczesnym etapie rozwoju, wyraźnie zaznaczając, że ich czatbot może się często mylić i popełniać błędy. Firma ostrzega też, że pomimo nałożonych na niego zabezpieczeń i ograniczeń może mu się zdarzyć produkować treści kontrowersyjne lub obraźliwe, których w żadnym wypadku nie należy traktować jako reprezentacji poglądów jego twórców.

Użytkownicy z USA i UK mogą zapisać się do udziału w testach na stronie bard.google.com. Na chwilę obecną Bard obsługuje wyłącznie język angielski. Google zapowiedziało, że w bliżej nieokreślonej przyszłości zostanie on udostępniony w innych krajach i innych językach. Co ciekawe, jak na razie nic nie wskazuje na to, by firma planowała w najbliższym czasie zintegrować Barda ze swoją wyszukiwarką.