Street Fighter doczeka się kolejnej ekranizacji

Street Fighter to kultowa seria bijatyk, której korzenie sięgają drugiej połowy lat osiemdziesiątych. Odpowiedzialne za nią studio Capcom ujawniło niedawno, iż doczeka się ona kolejnej ekranizacji.

Nowy Street Fighter ma być pełnometrażowym filmem aktorskim (wcześniejsze nieoficjalne doniesienia sugerowały, że mógłby to być serial lub film animowany). Za produkcję odpowiedzialne będą wspólnie Capcom i wytwórnia Legendary Entertainment, znana m.in. za sprawą takich kinowych hitów jak Diuna, Interstellar, Mroczny Rycerz czy Incepcja. Jak na razie nie ujawniono żadnych szczegółów na temat fabuły, obsady czy przewidywanej daty premiery.

Będzie to już trzeci pełnometrażowy film aktorski bazujący na serii Street Fighter. Pierwszy miał premierę w 1994 roku, a w główne role wcielili się w nim Jean-Claude Van Damme, Kylie Minogue i Raúl Juliá. Drugi, z 2009 roku, skupiał się na postaci Chun-Li, w którą wcieliła się Kristin Kreuk. Żaden z nich nie spotkał się ze zbyt dobrym przyjęciem ze strony widzów i krytyków.