SEGA kupuje Rovio, twórców Angry Birds

Plotki dotyczące możliwości zakupu studia Rovio przez firmę SEGA krążyły po sieci już od kilku miesięcy. Teraz zostały one jednak wreszcie potwierdzone oficjalnie.

Rovio to fińskie studio znane przede wszystkim za sprawą szalenie popularnej swego czasu serii Angry Birds. Wszystko wskazuje jednak na to, że SEGA kupuje ich nie po to, by zyskać prawa do tej marki (choć zapowiedziano już, że będzie ona nadal rozwijana), lecz by zyskać doświadczonych pracowników, którzy zajmą się przenoszeniem jej własnych marek na urządzenia mobilne. Nie bez znaczenia jest też stworzona przez Rovio platforma Beacon, oferująca deweloperom zestaw narzędzi związanych z promocją i monetyzacją gier mobilnych, która teraz stanie się własnością SEGI.

Mimo iż wcześniejsze plotki sugerowały, że SEGA wyda na zakup Rovio miliard euro, ostateczna kwota okazała się znacznie niższa – wyniesie 706 milionów euro. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem transakcja ma zostać domknięta przed końcem drugiego kwartału bieżącego roku podatkowego.

Podziel się