Republikanie wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia reklamy atakującej Bidena

Joe Biden, obecny prezydent Stanów Zjednoczonych, ogłosił we wtorek, że zamierza ubiegać się o reelekcję. Jego polityczni przeciwnicy opowiedzieli na to spotem reklamowym stworzonym z pomocą sztucznej inteligencji.

Materiał został zmontowany w całości z obrazów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję (choć jego twórcy nie ujawnili, z jakich dokładnie narzędzi korzystali). Na początku pokazuje on Joego Bidena i Kamalę Harris świętujących zwycięstwo, by następnie przejść do zaprezentowania różnego rodzaju kryzysów, które miałyby być następstwem kolejnej kadencji ich rządów.

Obrazy generowane przez sztuczną inteligencję mogą już niedługo stać się stałym elementem politycznych kampanii. Niesie to ze sobą niestety ryzyko, że technologia ta zostanie wykorzystania do rozpowszechniania dezinformacji. O ile w przypadku powyższego nagrania twórcy wyraźnie zaznaczają, że zostało ono stworzone przez sztuczną inteligencję, to jednak nietrudno sobie wyobrazić podobny spot zaprojektowany tak, by celowo wprowadzać niektórych widzów w błąd.

Podziel się