Vampire Survivors – niezależny hit doczeka się serialowej adaptacji

Moda na filmy i seriale bazujące na grach komputerowych wydaje się nie tylko nie słabnąć, ale wręcz przybierać na sile. Jak donosi serwis Deadline, kolejnym popularnym tytułem, który doczeka się serialowej adaptacji, będzie Vampire Survivors.

Vampire Survivors to stosunkowo prosta gra akcji, w której zadaniem gracza jest przetrwanie jak najdłużej na arenach wypełnionych niekończącymi się falami przeciwników. Mimo iż na pierwszy rzut oka prezentuje się ona dość niepozornie, ma jednak w sobie coś uzależniającego, co sprawiło, że stała się jednym z największych niezależnych hitów serwisu Steam. W ubiegłym miesiącu otrzymała też dwie prestiżowe nagrody BAFTA w kategoriach najlepsza gra roku i najlepiej zaprojektowana gra.

Serialowa adaptacja Vampire Survivors ma być animowaną komedią z elementami horroru. Za produkcję odpowiadać będzie wytwórnia Story Kitchen, założona m.in. przez Dereka Kolstada (scenarzystę serii „John Wick”) i Dmitriego Johnsona (producenta filmów o Sonicu). Pracuje ona też obecnie równolegle nad serialowymi adaptacjami kilku innych gier, m.in. Tomb Raider, Splinter Cell, Streets of Rage i It Takes Two.