Elon Musk chce oczyścić Twittera z nieaktywnych kont

Elon Musk zapowiedział wczoraj, że Twitter zacznie usuwać stare, nieaktywne konta. Ostrzegł przy tym, że dla wielu użytkowników może to oznaczać nagły spadek liczby obserwujących.

Teoretycznie regulamin Twittera uznaje za nieaktywne wszystkie konta, do których nie logowano się przez ponad 30 dni. Wygląda jednak na to, iż zapowiedziane przez Muska czyszczenie tego serwisu nie będzie aż tak rygorystyczne. Z opublikowanego przez niego krótkiego wpisu wynika, iż będzie ono dotyczyć kont, które nie wykazywały żadnej aktywności przez kilka lat.

Zapowiedź Muska spotkała się z mieszanymi reakcjami ze strony użytkowników serwisu Twitter. Podczas gdy niektórzy zwracają uwagę na pozytywne aspekty tej decyzji, takie jak „uwolnienie” nazw użytkowników zajmowanych przez nieaktywne konta, inni wytykają potencjalne negatywne konsekwencje. Do tego drugiego grona zalicza się m.in. John Carmack, współtwórca gier Doom i Quake, który skrytykował pomysł usuwania starych kont, zauważając, że wraz z nimi z internetu może zniknąć wiele ważnych wpisów i dyskusji. Musk odpowiedział na jego zastrzeżenia krótkim, lakonicznym wpisem potwierdzającym, że usuwane konta zostaną wcześniej zarchiwizowane.