Elon Musk rezygnuje z kierowania Twitterem. Wyznaczył następczynię

Elon Musk ogłosił oficjalnie, że rezygnuje z funkcji CEO Twittera. Ogłosił też, że wyznaczył już swoją następczynie. Nie ujawnił jednak jak na razie jej nazwiska.

Elon Musk przejął kontrolę nad serwisem Twitter w październiku ubiegłego roku i niemal natychmiast zaczął wprowadzać tam dość radykalne, często wyraźnie nieprzemyślane zmiany, które nie przypadły do gustu wielu użytkownikom. Nie dziwi więc, że gdy kilka miesięcy później zorganizował na Twitterze ankietę z pytaniem, czy powinien odejść ze stanowiska, 57% głosujących odpowiedziało twierdząco. Musk obiecywał wtedy, że postąpi zgodnie z wolą użytkowników i teraz najwyraźniej postanowił wywiązać się z tej obietnicy.

Według zapowiedzi Muska proces zmiany CEO zajmie około sześciu tygodni. Nie ujawnił on, kto zajmie jego miejsce, ograniczając się jedynie do sugestii, że będzie to kobieta. Po sieci krążą już jednak plotki, że chodzi o Lindę Yaccarino – szefową działu reklamy z NBCUniversal.

Rezygnacja Muska z kierowania Twitterem nie oznacza jednak, że całkowicie przestanie się angażować w sprawy tego serwisu. Zapowiedział on, że teraz przejmie rolę dyrektora wykonawczego i głównego dyrektora technicznego.