Premiera GTA VI może odbyć się już w przyszłym roku

Gdy w lutym ubiegłego roku studio Rockstar oficjalnie potwierdziło, że pracuje już nad GTA VI (co raczej nie było dla nikogo zaskoczeniem), większość fanów liczyła się z tym, że na premierę tej gry trzeba będzie zapewne trochę poczekać. Okazuje się jednak, że może ona nadejść znacznie szybciej, niż się wydawało.

Nadzieję na względnie szybką premierę GTA VI daje ostatni raport finansowy wydawcy tej gry, Take-Two Interactive. Napisano w nim bowiem, że w roku fiskalnym 2025 (który trwa od kwietnia 2024 do marca 2025) firma prognozuje rekordowe zyski w wysokości 8 miliardów dolarów. Mają one zostać wypracowane dzięki wypuszczeniu na rynek kilku przełomowych produkcji, które wyznaczą nowe standardy w branży i rozpoczną kolejną epokę w historii Take-Two. GTA VI nie zostało tu więc wprost wymienione z nazwy, jednak nie da się ukryć, że spośród wszystkich marek z katalogu tej firmy to właśnie ten tytuł jako jedyny wydaje się dawać szanse na tak dobre wyniki.

Mimo iż GTA VI zostało oficjalnie zapowiedziane nieco ponad rok temu, Rockstar nadal nie ujawnia zbyt wielu informacji na temat tej gry. Na przestrzeni ostatnich miesięcy doszło jednak do kilku wycieków (w tym jednego dość poważnego, obejmującego niemal setkę nagrań z wczesnej wersji) za sprawą których niecierpliwi fani mogli dowiedzieć się o niej nieco więcej. Wynika z nich m.in., że nowe GTA podobnie jak poprzednie będzie oferować kilka grywalnych postaci, a jakaś część gry będzie toczyć się we współczesnej wersji Vice City – miasta znanego z jednej z popularniejszych odsłon tej serii.

Podziel się