Warhammer 40,000: Boltgun – hołd dla klasycznych FPS-ów

Warhammer 40,000, którego pierwsza edycja trafiła na rynek w 1987 roku, wciąż pozostaje jedną z najpopularniejszych figurkowych gier bitewnych. Na przestrzeni lat powstało również wiele mniej lub bardziej udanych gier komputerowych osadzonych w tym uniwersum. Najnowszą z nich jest Warhammer 40,000: Boltgun.

Warhammer 40,000: Boltgun to na wskroś oldschoolowa pierwszoosobowa strzelanka czerpiąca pełnymi garściami z klasyków gatunku, takich jak Doom, Quake czy Duke Nukem 3D. Tyczy się to nie tylko mechaniki rozgrywki, ale też oprawy graficznej stylizowanej na wczesne lata dziewięćdziesiąte, która okazuje się zaskakująco dobrze pasować do świata 40K. Wygląda też zresztą na to, iż tytuł ten bardzo przypadł do gustu fanom Warhammera i klasycznych strzelanek. W niespełna dobę od premiery otrzymał już ponad 1,5 tysiąca recenzji w serwisie Steam, z czego 95% pozytywnych.

Gra Warhammer 40,000: Boltgun dostępna jest na komputerach PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch i PlayStation 4/5.

Podziel się