Alan Wake powraca po 13 latach. Premiera sequela już w październiku

Wydana w 2010 roku gra Alan Wake była jednym z ciekawszych exclusive’ów na konsolę Xbox 360. Teraz ogłoszono, iż premiera jej długo wyczekiwanej przez fanów kontynuacji odbędzie się w październiku.

Oryginalny Alan Wake był mrocznym survival horrorem opowiadającym historię pisarza, który próbując odnaleźć zaginioną żonę musiał zmierzyć się z tajemniczą siłą przemieniającą wytwory jego wyobraźni w rzeczywistość. Akcja sequela będzie kontynuować jego historię, rozgrywając się dokładnie trzynaście lat po wydarzeniach z części pierwszej. Twórcy zaznaczają jednak, że gra została zaprojektowana w taki sposób, by znajomość fabuły „jedynki” nie była wymagana. W drugiej części oprócz tytułowego bohatera pojawi się też druga grywalna postać. Będzie nią Saga Anderson – agentka FBI zajmująca się sprawą serii rytualnych morderstw. Prowadzone przez nią śledztwo przemienia się w koszmar na jawie, gdy na miejscu zbrodni znajduje strony z horroru, których treść zmienia się w rzeczywistość.

Premierę gry Alan Wake 2 zapowiedziano na 17 października. Będzie ona dostępna na PC oraz konsolach Xbox Series X/S i PlayStation 5. Co ciekawe, gra nie doczeka się fizycznego wydania – będzie dostępna wyłącznie w formie cyfrowej. Twórcy uzasadniają tę decyzję chęcią obniżenia ceny i rosnącą popularnością konsol bez napędu.

Podziel się