Blank. – współtwórcy Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 założyli nowe studio

Polska branża gamedev powiększyła się właśnie o kolejną firmę, o której w przyszłości może zrobić się głośno. Blank. (kropka stanowi część nazwy) to nowe studio założone przez weteranów znanych wcześniej z pracy w CD Projekt RED.

Dyrektorem studia jest Mateusz Kanik, który był reżyserem Cyberpunka 2077 i współreżyserem Wiedźmina 3. W kierowanym przez niego zespole znaleźli się też producenci wykonawczy wspomnianych gier, czyli Jędrzej Mróz i Marcin Jefimow. Na chwilę obecną Blank. składa się z dziesięciu osób, jednak docelowo studio ma zatrudniać 60 pracowników.

Ekipa Blank. już teraz zapowiada jednak, że nie zamierza tworzyć gier w stylu Cyberpunka i Wiedźmina. W krótkiej informacji prasowej przedstawiciele studia zdradzili, że po latach pracy przy dużych, złożonych grach z otwartym światem, chcą teraz skupić się na czymś mniejszym, ale za to bardziej unikatowym, emocjonalnym i dopracowanym. Jak na razie nie ujawnili oni zbyt wielu szczegółów na temat pierwszego projektu. Z lakonicznej zapowiedzi wynika, iż będzie to przygodówka z końcem świata w tle, skupiająca się bardziej na wewnętrznych przeżyciach bohaterów niż na wartkiej akcji. Zaprezentowano też pierwszą grafikę koncepcyjną, którą możecie obejrzeć poniżej.

Więcej informacji na temat studia Blank. znajdziecie na ich oficjalnej stronie internetowej.

Podziel się