Fable – kultowa seria action RPG powraca

Seria Fable, której pierwsza odsłona trafiła do sprzedaży w 2004 roku, swego czasu cieszyła się ogromną popularnością wśród graczy, jednak słabe kierowanie tą marką przez Microsoft sprawiło, że zniknęła ona z głównego nurtu. Już od jakiegoś czasu wiadomo było jednak, że firma ma ambitne plany dotyczące wskrzeszenia tej serii. Podczas Xbox Game Showcase zaprezentowano wreszcie, jak będzie wyglądał jej reboot.

Nowe Fable podobnie jak poprzednie części będzie grą action RPG osadzoną w kolorowym, baśniowym świecie fantasy. Pierwszy zwiastun nie ujawnił zbyt wielu informacji na temat mechaniki rozgrywki, skupiając się za to na przedstawieniu oprawy graficznej (według Microsoftu wszystko, co w nim pokazano, to fragmenty gry, a nie prerenderowane animacje) i ogólnej stylistyki gry. Trzeba przyznać, że pod tymi względami nowe Fable prezentuje się całkiem obiecująco, z jednej strony wyraźnie nawiązując do stylistyki starszych części, z drugiej zaś oferując bardziej nowoczesny i realistyczny wygląd, wydający się robić dobry użytek z możliwości współczesnych komputerów i konsol. Co ciekawe, za nową odsłonę będzie odpowiadać studio Playground Games, znane za sprawą popularnej serii gier wyścigowych Forza Horizon. Będzie to pierwsza gra RPG w ich karierze.

Fable nie ma jeszcze podanej dokładnej daty premiery. Szanse na to, że odbędzie się ona jeszcze w tym roku, są jednak raczej niewielkie. Gra będzie dostępna na PC i konsolach Xbox Series X/S. Już w dniu premiery będzie ją można też znaleźć w usłudze Game Pass.

Podziel się