Metaphor: ReFantazio – twórcy Persony 5 zapowiedzieli nową grę RPG

Atlus to japońskie studio znane przede wszystkim za sprawą gier z serii Persona i Shin Megami Tensei. Podczas konferencji Xbox Game Showcase zaprezentowało ono po raz pierwszy swoją nową produkcję, zatytułowaną Metaphor: ReFantazio.

Metaphor: ReFantazio na pierwszy rzut oka wygląda jak kolejna część serii Persona. Tyczy się to zarówno stylistyki oprawy wizualnej jak i samej rozgrywki. Wszystko wskazuje jednak na to, że mimo tych podobieństw nie będzie ona powiązana z poprzednimi grami studia Atlus, zamiast tego stawiając na zupełnie nową historię i własny, odrębny świat utrzymany w stylistyce fantasy. Niestety, jak na razie nie ujawniono żadnych szczegółów na temat fabuły, jednak już 20 czerwca o godzinie 15:00 ma odbyć się konferencja poświęcona tej grze, w trakcie której Atlus ujawni więcej informacji na jej temat. Będzie ją można obejrzeć na żywo za pośrednictwem serwisu YouTube. Metaphor: ReFantazio ma trafić w przyszłym roku na PC i konsole Xbox Series X/S.

Podczas Xbox Games Showcase studio Atlus zaprezentowało też remake Persony 3, który ma zadebiutować na początku 2024 roku, oraz nowy taktyczny spin-off Persony 5, którego premiera odbędzie się już 17 listopada. Obie gry trafią na PC i konsole Xbox Series X/S.