Vampire Survivors – niezależny hit trafi na Nintendo Switch, dodając tryb co-op na wszystkich platformach

Vampire Survivors w wersji na PC było jednym z największych, a zarazem najbardziej zaskakujących niezależnych hitów 2022 roku. Podczas konferencji Nintendo Direct ogłoszono, iż tytuł ten trafi wreszcie również na Nintendo Switch.

Vampire Survivors to stosunkowo prosta gra akcji, w której próbujemy przeżyć jak najdłużej na arenach wypełnionych niekończącymi się hordami przeciwników. Jako iż kierowana przez nas postać atakuje automatycznie, naszym głównym zadaniem jest umiejętne manewrowanie między wrogami i wybieranie najlepszych ulepszeń z losowej puli po zdobyciu każdego kolejnego poziomu doświadczenia. Mimo iż gra prezentuje się na pierwszy rzut oka bardzo niepozornie, ma ona w sobie coś co sprawia, że naprawdę trudno się od niej oderwać. Wersja na Nintendo Switch wzbogaci rozgrywkę o nowy tryb kooperacyjny, pozwalający połączyć siły czterem graczom. Co ważne, nie będzie on zarezerwowany wyłącznie dla tej platformy, ale trafi też do wszystkich innych wersji tej gry.

Premierę Vampire Survivors na Nintendo Switch zapowiedziano na 17 sierpnia. Tego samego dnia na pozostałych platformach zostanie udostępniona aktualizacja wprowadzająca tryb co-op.