Porsche rozszerza funkcjonalność CarPlay

Na WWDC 2022, tak 2022 nie 2023 Apple pokazało CarPlay nowej generacji, które może zarządzać całym samochodem.Niestety od tego czasu nie poznaliśmy nowych szczegółów, a na WWDC 2023 nie było nawet o tym wspomniane ze sceny. Choć pierwotnie Apple twierdziło, ze nowe wcielenie CarPlay będzie dostępne pod koniec 2023 roku.

Sprytny krok do przodu postanowiło zrobić Porsche. Dzięki powiązaniu z aplikacją My Porsche na iPhone’a, właściciele Porsche będą mogli kontrolować takie rzeczy, jak ustawienia klimatyzacji, oświetlenia nastrojowego, podgrzewania foteli itp. za pośrednictwem menu CarPlay. Jak napisałem jest to sprytne ominiecie ograniczeń CarPlay, Porsche po prostu w interfejsie swojej appki My Porsche w wersji samochodowej, udostępnia te funkcje, które są dostępne za jej pośrednictwem. Tak więc niestety, nie jest to jeszcze aktualizacja CarPlay do nowej generacji, ale na pewno Porsche jest pierwszym producentem motoryzacyjnym, który umożliwia łatwiejszy dostęp do funkcji pojazdu w CarPlay.
Co więcej, taka implementacja pozwoli, aby dostęp do nowych funkcji w CarPlay mieli też użytkownicy obecnych modeli, wystarczy update appki My Porsche.
Podziel się