Xbox 360 Store przestanie działać w przyszłym roku

Konsola Xbox 360 trafiła na rynek w 2005 roku i chociaż nie udało jej się przebić popularnością konkurencyjnego PlayStation 3, to jednak zyskała duże grono fanów, z których część korzysta z niej do dziś. Teraz Microsoft zapowiedział jednak, że po 18 latach zamierza zamknąć oficjalny cyfrowy sklep z grami dla tej platformy.

Xbox 360 Store i Xbox 360 Marketplace przestaną działać 29 lipca 2024 roku. Od tego dnia gracze nie będą już mogli kupować za ich pośrednictwem gier na konsolę Xbox 360 i dodatków do nich. Nadal zachowają jednak dostęp do większości zakupionych wcześniej produktów – wyjątkiem będą jedynie treści zakupione za pośrednictwem aplikacji Filmy i TV, których nie będzie można już obejrzeć na starszych konsolach (pozostaną jednak dostępne za pośrednictwem nowszych Xboxów i komputerów z systemem Windows).

Microsoft uzasadnia decyzje o zamknięciu sklepu chęcią skupienia się na rozwoju współczesnych generacji konsol. Firma zastrzega jednak, że koniec Xbox 360 Store i Marketplace nie jest równoznaczny z końcem samej platformy Xbox 360, która będzie nadal wspierana. Przypomina też, że wiele z gier stworzonych pierwotnie z myślą o tej konsoli będzie dzięki funkcji wstecznej kompatybilności nadal dostępna do nabycia na konsolach Xbox One i Xbox Series X/S oraz za pośrednictwem sklepu internetowego na stronie xbox.com.

Podziel się