Baldur’s Gate 3 trafi na Xboxa, ale nie obejdzie się bez kompromisów

Baldur’s Gate 3 jest już dostępne na komputerach PC, a już w przyszłym miesiącu ma trafić także na PlayStation 5. Przyszłość wersji na Xbox Series X/S do niedawna wydawała się stać pod znakiem zapytania. Teraz ogłoszono jednak, że jej premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Niestety, nie obędzie się bez pewnych technicznych kompromisów.

Odpowiedzialne za grę studio Larian już od dawna informowało o problemach technicznych związanych z wersją na konsolę Xbox Series S. Model ten, posiadający słabsze parametry niż Series X, nie radził sobie z trybem split-screen umożliwiającym granie dwóm osobom na jednym ekranie. Jako iż Microsoft wymagał, by gry na ich konsole oferowały tą samą funkcjonalność niezależnie od modelu, deweloperzy byli zmuszeni opóźnić premierę do czasu rozwiązania tej kwestii. Teraz ogłoszono jednak, że firma zgodziła się zrobić w tym przypadku wyjątek. W efekcie Baldur’s Gate 3 trafi na Xboxy, ale tylko mocniejszy model Series X będzie oferować tryb split-screen.

Dokładna data premiery Baldur’s Gate 3 w wersji na Xbox Series X/S nie została jeszcze ujawniona, jednak twórcy zapowiedzieli, że odbędzie się ona jeszcze przed końcem roku. Wersja na PlayStation 5 ma zadebiutować już 6 września.

Podziel się