“Ładowanie” samochodu w 5 minut do 100% – w NIO to możliwe.

Samochody NIO, to jedyne na świecie (i oferowane na polskim rynku przez niezależnego dystrybutora) auta osobowe, które mają funkcję ekspresowej wymiany kompletnego pakietu baterii.

Jednym z największych zarzutów, z jakimi mierzą się auta elektryczne, jest długi czas ładowania. Pojawiają się jednak ciekawe pomysły jak ten czas znacząco skrócić, jednym z nich jest wymiana pustej baterii, na w pełni naładowaną. Pomysł nie jest nowy, bo 10 lat temu Elon Musk obiecywał, że w ciągu roku pojawi się taka możliwość w Teslach. Jak wiemy, do dziś się to nie wydarzyło.

Ale pojawili się inni producenci, którzy zrealizowali ten plan. NIO wybudował już kilkanaście stacji automatycznej wymiany baterii w Europie i do końca roku odda kolejne. Tylko w Niemczech jest już 7 takich punktów, a do końca roku będzie ich 20. Producent zapowiada zbudowanie 4000 punktów na całym globie do 2025 roku. Technologia wymiany baterii weszła do powszechnego użytku w Chinach. Pod koniec 2023 roku liczba operacji wymiany baterii w Państwie Środka przekroczy 30 mln.

Cały proces jak możecie zobaczyć na powyższym filmie, trwa zaledwie 5 minut, a operacja jest całkowicie automatyczna, nie wymaga obecności pracowników obsługi. Stacje są dostępne w systemie “24/7”. Proces wymiany jest całkowicie bezpłatny, opłaty wymaga jedynie energia elektryczna w naładowanej baterii. Usługa bezpłatnej, automatycznej wymiany baterii jest oferowana klientom NIO, którzy wybrali formę wynajmu baterii w systemie abonamentowym. Dodatkowo możemy wymienić baterię na wersję o większej pojemności i zyskać większy zasięg w trasie. NIO niebawem do Europy wprowadzi baterie o pojemności 150 kWh. 

Techlove jest partnerem medialnym spotkań z marką samochodów elektrycznych “Tour de NIO”. O importerze, PRO EV – założona w 2022 roku firma specjalizująca się w segmencie e-mobility. Oferuje szkolenia, audyty i kompleksowe wsparcie w transformacji flot na zeroemisyjne oraz sprzedaż pojazdów zeroemisyjnych. Firma ma siostrzaną spółkę z własną flotą samochodów elektrycznych oferowanych do wynajmu.
Kontakt: Kamil Pyclik – Prezes PRO-EV Tel. 721 451 721 kamil@pro-ev.pl

Podziel się