Powstanie aktorski serial (lub film) na podstawie gry Cyberpunk 2077

W ubiegłym roku odbyła się premiera animowanego serialu „Cyberpunk: Edgerunners”, który został całkiem dobrze przyjęty przez widzów i krytyków. Firma CD Projekt ogłosiła niedawno rozpoczęcie prac nad kolejną ekranizacją gry Cyberpunk 2077.

Nowy projekt powstanie w ramach współpracy CD Projekt z wytwórnią Anonymous Content (m.in. „Mr. Robot, Detektyw” i „Zjawa”) i w odróżnieniu od Edgerunners będzie produkcją aktorską. Na chwilę obecną nie ma pewności, czy będzie to film, czy serial. Ta druga opcja wydaje się jednak bardziej prawdopodobna, biorąc pod uwagę, że w projekt zaangażowani są m.in. Garret Kemble (szef działu telewizji w AC) i David Levine (były pracownik HBO, który nadzorował prace nad takimi hitami jak „Gra o tron” czy „Westworld”). Potwierdzono już też, że nowy projekt nie będzie bazował na fabule gry Cyberpunk 2077, lecz opowie zupełnie nową historię rozgrywającą się w tym samym świecie.

Prace nad nowym serialem (lub filmem) na podstawie gry Cyberpunk 2077 znajdują się dopiero na etapie poszukiwania scenarzysty, co oznacza, że na jego premierę zapewne poczekamy jeszcze dość długo. Jak na razie nie ujawniono też, gdzie będzie można obejrzeć tę produkcję.