PlayStation 5 Slim zapowiedziane oficjalnie. Premiera w listopadzie

Oryginalne PlayStation 5 zdecydowanie wyróżniało się na tle konkurentów nietypowym designem i sporymi gabarytami. Teraz, trzy lata po premierze pierwszej wersji, Sony zapowiedziało oficjalnie jej nową, odchudzoną edycję.

Według informacji udostępnionych przez Sony nowa wersja PlayStation 5 (do której zdążyła już przylgnąć nazwa Slim, choć nie jest ona używana oficjalnie przez Sony) jest o 30% mniejsza od poprzedniczki i (w zależności od modelu) od 18 do 24% lżejsza. Nie da się jednak ukryć, że nadal jest to urządzenie znacznie przewyższające rozmiarami konkurencyjne konsole Xbox Series X/S.

Pod względem parametrów technicznych nowe modele nie różnią się zbyt mocno od poprzedników. Najważniejszą zmianą jest to, iż wersja Digital Edition otrzyma teraz możliwość podłączenia napędu Blu-Ray, dostępnego do kupienia oddzielnie. Dzięki temu gracze, którzy zdecydują się na zakup tańszej wersji konsoli, będą mogli ją później upgrade’ować (choć w ostatecznym rozliczeniu wyjdzie im to drożej). Nowe konsole otrzymają też nieznacznie większe dyski SSD o pojemności 1 TB (poprzednie miały 825 GB).

Nowe modele PlayStation 5 mają trafić do sprzedaży w listopadzie. Początkowo będą dostępne wyłącznie w USA, a z biegiem czasu będą trafiać również do kolejnych krajów. Jak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawią się w sprzedaży w Polsce. Sony jako sugerowaną cenę na rynku europejskim podało 549.99 euro za wersję standardową i 449.99 euro za Digital Edition. Wspomniany wcześniej dołączany napęd Blu-Ray wyceniono na 119.99 euro. Sony potwierdziło już też, że wraz z wejściem na rynek odchudzonych wersji konsoli produkcja starszych modeli zostanie zakończona.

Podziel się