TikTok testuje opcję publikowania 15-minutowych nagrań

Popularny serwis społecznościowy TikTok planuje po raz kolejny wydłużyć maksymalną długość publikowanych tam nagrań. Przedstawiciele firmy potwierdzili, że rozpoczęły się już testy tej opcji wśród użytkowników.

TikTok zbudował swoją popularność jako platforma oferująca użytkownikom możliwość publikowania krótkich, kilkunastosekundowych nagrań. Z czasem jednak maksymalna długość publikowanych tam filmów była wydłużana, najpierw do minuty, później do trzech a następnie do dziesięciu. Teraz limit ma zostać wydłużony do piętnastu minut. Aktualnie opcja ta jest dostępna wyłącznie dla wybranych użytkowników biorących udział w testach, jednak z czasem prawdopodobnie zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym. Jak na razie nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie to nastąpi.

Wydłużenie maksymalnej długości trwania nagrań do kwadransa wyraźnie wskazuje na to, iż TikTok ma ambicje by powalczyć o widzów i twórców treści z serwisem YouTube. Trzeba przyznać, że jest to dość ciekawy obrót spraw -w końcu jeszcze niedawno to YouTube próbował upodobnić się do TikToka, wprowadzając format YouTube Shorts. Nowy ruch chińskiej firmy może więc jeszcze bardziej zatrzeć różnice między tymi dwiema platformami. Czas pokaże, czy takie zmiany spodobają się użytkownikom.

Podziel się