Elon Musk chce, by X do końca 2024 roku stał się twoją główną aplikacją finansową

Elon Musk od czasu przejęcia kontroli nad Twitterem (obecnie znanym jako X) stopniowo wprowadza coraz większe zmiany w jego funkcjonowaniu. Niedawno ujawnił, iż plan na następny rok obejmuje przekształcenie serwisu w aplikację finansową.

Musk przedstawił swój plan na spotkaniu z pracownikami, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Z nagrań tego wydarzenia zdobytych przez serwis The Verge wynika, iż jego ambicje obejmują o wiele więcej, niż wzbogacenie serwisu o system pozwalający przesyłać pieniądze między użytkownikami. Musk chce, by z poziomu serwisu X dało się załatwiać wszystkie sprawy związane z finansowym życiem użytkownika, tak by nie potrzebował on już nawet zwykłego konta bankowego. Musk powiedział też podwładnym, że nie wyobraża sobie, by ten cel nie został zrealizowany do końca 2024 roku.

X zdążyło już zdobyć licencje na świadczenie usług bankowych w kilku stanach USA i aktywnie walczy o kolejne pozwolenia. Jak twierdzi Musk nie powinno im to zająć dłużej niż kilka miesięcy. Docelowo firma chce jednak świadczyć podobne usługi na całym świecie, co może już okazać się znacznie większym wyzwaniem.

Elon Musk wielokrotnie zapowiadał już wcześniej, iż jego celem jest przekształcenie X w „superaplikację do wszystkiego”. Dodanie funkcji finansowych ma być jednym z ważniejszych kroków w realizacji tego planu.