Tidbyt Gen 2 – ekran dla geeków

Tidbyt to jeden z moich ulubionych gadżetów. To pikselowy ekran, który stoi w salonie i może wyświetlać różne informacje. Temperaturę, jakoś powietrza, wiadomość dla domowników, stan akumulatora w Tesli czy kurs kryptowalut. Generalnie wszystko to co znajdziemy w setkach aplikacji napisanych dla tego ekranu. Wyświetlaniem appek, ich rotacją, planowaniem w czasie możemy oczywiście łatwo sterować za pomocą aplikacji na telefonie.

Teraz na Kickstarterze możecie zamówić nową wersję ekranu Tidbyt Gen 2. Poprawiono dużo, przede wszystkim sam wyświetlacz. Ciągle jest pikselowy, ciągle ma taką samą rozdzielczość, ale same piksele są większe, a ramki mniejsze. Obraz przez to jest bardziej czytelny.

Dodano też tapnięcie w urządzenie, które może czasowo wyłączyć wyświetlacz, zmienić wyświetlaną informację lub cokolwiek innego bo będzie to mogło zależeć od appek.

W urządzeniu znalazł się też głośnik, oczywiście nie służy on do odtwarzania muzyki, będzie wydawał dźwięki znane z 8-bitowych komputerów. Dźwięki te będę mogły służyć jako np. powiadomienia o zmianie kursu kryptowaluty lub po prostu jako alarm.

Na koniec zmiana obudowy, według mnie na gorsze. Generacja pierwsza miała obudowę ze sklejki drewnopodobnej, w nowej jest to plastik. Pochodzący w całości z recyklingu ale ciągle to plastik, który wygląda w mojej opinii gorzej. Ale obudowa ma inne zaletym będzie można ją np łatwo powiesić na ścianie.

Cena modelu drugiej generacji w przedsprzedaży to 149$, kupując dziś dostaniemy go w maju 2024.

Podziel się