Hogwarts Legacy teraz dostępne również na Nintendo Switch

Hogwarts Legacy według pierwotnych założeń miało zadebiutować na wszystkich platformach 10 lutego. Ostatecznie twórcom udało się jednak dotrzymać ten termin tylko w przypadku wersji na PC i konsole najnowszej generacji. Wersje na Xbox One i PS 4 miały swoje premiery w maju. Dziś zaś produkcja ta trafiła wreszcie również na Nintendo Switch.

Hogwarts Legacy rozgrywa się w świecie znanym z książek i filmów o Harrym Potterze, przedstawiając jednak wydarzenia, które miały miejsce około sto lat przed urodzeniem tego bohatera. Wcielamy się w niej w obdarzonego niezwykłymi (nawet jak na czarodzieja) zdolnościami ucznia, który trafia do tytułowej szkoły magii. Jak można było przewidzieć, wersja na Nintendo Switch różni się dość zauważalnie od edycji znanych z innych platform. Twórcy musieli tu niestety pójść na pewne kompromisy, by przystosować ją do możliwości przenośnej konsoli. Widać to zresztą dość wyraźnie na oficjalnych zwiastunach prezentujących tę edycję gry.

W sieci pojawiły się już też pierwsze nagrania porównujące, jak gra prezentuje się na różnych platformach. Różnice między Nintendo Switch a mocniejszymi konsolami są na nich jeszcze bardziej widoczne.

Hogwarts Legacy na Nintendo Switch dostępne jest zarówno w wersji cyfrowej jak i fizycznej. Gra jest dostępna również na PC oraz konsolach Xbox Series X/S, Xbox One i PlayStation 4/5.