Odkurzacz, który poradzi sobie z sierścią zwierząt? Zwróć uwagę na te 3 aspekty

Nikt tak nie doceni skutecznego odkurzacza, który poradzi sobie z sierścią naszych czworonożnych przyjaciół jak ich opiekunowie. A co jeśli dołożymy do tego jeszcze higieniczne rozwiązania które sprawią że sprzątanie po naszych pupilach będzie jeszcze przyjemniejsze? Jaki odkurzacz powinni kupić kociarze oraz psiarze, by sprawnie radził sobie z usuwaniem nie tylko codziennych zabrudzeń, ale również sierścią ? Zwróć uwagę na te 3 aspekty.

1. Przede wszystkim moc

Jednym ze sposobów na  zawsze czysty dom bez sierści psa lub kota jest częstsze odkurzanie, a do tego idealnie sprawdzi się poręczny odkurzacz pionowy, który jest gotowy do pracy w każdym momencie. To na co powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności to moc urządzenia.  Włosy z futra potrafią się kurczowo trzymać podłóg, dywanów, kanap, foteli i wszystkich innych powierzchni, z których chcielibyśmy się ich pozbyć. Dlatego tak ważna jest moc ssąca, im większa tym lepiej radzi sobie z różnymi rodzajami zanieczyszczeń, w tym sierścią.. Odkurzacze bezprzewodowe Samsung Bespoke Jet są wyposażone w silnik  HexaJet™ o mocy do 580W, który generuje moc ssącą do 210 W. Najsilniejszym modelem Samsung z tej serii jest Bespoke Jet AI [1] o mocy ssącej do 280 W [2].

2. Specjalistyczne końcówki

Każdy opiekun zwierzaka wie, że sierść lubi wciskać się w różne szczeliny, szczególnie na naszych kanapach i fotelach. Nie mniejszym problemem jest sierść na dywanach. Dlatego też, wybór odkurzacza, który wyposażony jest w  skuteczne, specjalistyczne końcówki możne znacznie ułatwić proces sprzątania. W odkurzacze bezprzewodowe z serii Bespoke Jet™  oferują aż cztery precyzyjne końcówki do różnych rodzajów powierzchni. Elektroszczotka Dual Jet przeznaczona jest do podłóg i dywanów, a elektroszczotka Slim Action dodatkowo bardzo dobrze zabezpiecza przed zarysowaniem drewniane parkiety, jest też idealna do sprzątania pod niskimi meblami ze względu na swoją smukłą budowę. W modelu Bespoke Jet AI główne elektroszczotki mają wbudowane światło LED, które uwidacznia zanieczyszczenia w zaciemnionych miejscach. Jednak najważniejszą różnicą w tym modelu jest rozpoznawanie i dostosowywanie mocy ssącej do rodzaju powierzchni. Na największą uwagę zasługuje mini elektroszczotka Pet Tool+, którą doceni każdy kto ma w domu zwierzaka. Pet Tool [3] usuwa sierść zwierząt z mebli tapicerowanych, samochodu czy też posłań naszych czworonożnych przyjaciół. Końcówka mopująca daje możliwość umycia i wypolerowania podłogi np. po błocie z łapek.

3. Nowoczesne technologie ułatwiające sprzątanie

Decydując się na odkurzacz przy posiadaniu zwierzaków warto postawić na nowoczesne technologie, które sprawią, że sprzątanie będzie wygodne i higieniczne, a przede wszystkim zajmie nam mniej czasu. Jednym z takich rozwiązań jest unikalne rozwiązanie Samsung, stacja czyszcząca All-in-One w odkurzaczach z serii Bespoke Jet. To właśnie ona sprawia, że proces odkurzania jest nie tylko wygodniejszy, a do tego higieniczny. Nie musimy ręcznie opróżniać pojemnika na kurz, robi to za nas stacja, a my nie mamy kontaktu z zanieczyszczeniami. Wszystko za sprawą technologii Air Pulse do automatycznego opróżniania pojemnika na zanieczyszczenia. W przypadku Bespoke Jet™ AI stację tę udoskonalono dodatkowo o technologię Air Spin Edge – mechanizm, który obraca się z prędkością do 1000 obr./min., ułatwiając usuwanie nawet zaplątanych włosów [4]. Ponadto stacja jest wyposażona w wielowarstwowy filtr zatrzymujący do 99,999% cząstek kurzu [5] podczas opróżniania pojemnika na kurz, co na pewno ucieszy alergików. W ten sposób po zakończonym odstawiasz odkurzacz do stacji czyszcząco-ładującej i jednym przyciskiem opróżniasz zawartość worka.

Zwracając uwagę na te aspekty, zapewnimy sobie odkurzacz, który ułatwi nam sprzątanie, a my będziemy mieli więcej czasu na przyjemności i spacery z naszym pupilem.

[1] Na podstawie badań przeprowadzonych przez Korea Testing Laboratory, zgodnie z normą IEC62885-4: 2020. Pomiar dokonany przy użyciu standardowej końcówki, pustym pojemniku na kurz, trybie Jet i w pełni naładowanej baterii o dużej pojemności.

[2]  Na podstawie testów przeprowadzonych przez Korea Testing Laboratory, w zgodzie z normą IEC62885-4: 2020. Mierzone na wlocie standardowej szczotki, kiedy pojemnik na kurz pozostaje pusty, z użyciem trybu Jet i w pełni naładowanej baterii o dużej pojemności. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistego użytkowania.

[3] Znajduje się w zestawie.

[4] Na podstawie testów wewnętrznych. Współczynnik usuwania włosów jest mierzony poprzez porównanie wagi pojemnika na kurz przed i po wsysaniu włosów, do momentu osiągnięcia linii Max i opróżnieniu z wykorzystaniem stacji czyszczącej. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania.

[5] Na podstawie testów wewnętrznych , w zgodzie z normą IEC 62885-2, CL.5.11. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania.

Podziel się