Ubisoft zapowiada Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition

Ubisoft potwierdził oficjalnie, że gra Beyond Good & Evil doczeka się specjalnej reedycji z okazji 20 rocznicy wydania. Informacja ta została przekazana po serii przecieków dotyczących tej nowej wersji.

Oryginalne Beyond Good & Evil miało premierę w listopadzie 2003 roku i choć okazało się komercyjną klapą, to jednak zostało bardzo dobrze przyjęte przez krytyków i do dziś jest powszechnie uważane za jedną z najlepszych gier action-adventure z tamtego okresu. Wcielaliśmy się w niej w postać Jade – młodej fotoreporterki mieszkającej na niewielkiej, odległej planecie, na której organizacja militarna Alpha Sections wprowadziła dyktaturę wojskową pod pretekstem chronienia mieszkańców przed atakami obcych. W wyniku serii niefortunnych wydarzeń główna bohaterka przyłącza się do ruchu oporu próbującego obalić opresyjny reżim.

Mimo iż Ubisoft jak na razie nie ujawniło zbyt wielu konkretów na temat nowej wersji gry, ze wspomnianych wcześniej przecieków wynika, iż będzie ona cechować się przede wszystkim odświeżoną oprawą graficzną oraz usprawnionym systemem sterowania. Pojawią się w niej też dodatkowe misje, rzucające więcej światła na przeszłość głównej bohaterki. Jak na razie nie ujawniono konkretnej daty premiery, jednak wszystko wskazuje na to, iż odbędzie się ona na początku 2024 roku.