DualSense v2 może niebawem trafić do sprzedaży

DualSense to świetny kontroler dla PlayStation 5 i PC (częściowo), ale jego największym problemem jest żywotność baterii. Czas pracy po naładowaniu rzadko wynosi 8 godzin, ale niedługo sytuacja może ulec zmianie. Wygląda na to, że pojawi się nowa rewizja kontrolera z pojemniejszą baterią i dedykowaną ładowarką w zestawie.

Ostatnio w BestBuy Canada można było dostrzec nową wersję manipulatora w sprzedaży. W opisie była wzmianka o 12 godzinach pracy po naładowaniu, a cena pozostała taka sama, jak w przypadku obecnego modelu, nawet po dodaniu ładowarki.

Z zauważonych na stronie zdjęć ciężko dostrzec różnice względem pierwszej rewizji kontrolera DualSense. Nawet specyfikacja jest podobna, więc trzeba wziąć pod uwagę, że sklep może nie mieć wszystkich informacji o niezapowiedzianym jeszcze kontrolerze.

PlayStation 4 Slim i Pro debiutowały z nowszą wersją kontrolera DualShock 4 w zestawie, w przypadku najnowszej konsoli, Sony nie poszło tą samą drogą. Dziwne, biorąc pod uwagę strategię z poprzedniej generacji.

Najciekawsza kwestia to czas pracy po naładowaniu, w sieci krążą pogłoski, że pojemność ogniwa odpowiada obecnemu. Jeśli to prawda, może nie być mowy o 12 godzinach grania, choć to będzie można zweryfikować po rozłożeniu kontrolera. To nastąpi dopiero po jego premierze.