Five Nights At Freddy’s – powstanie sequel filmowej adaptacji

W październiku ubiegłego roku odbyła się premiera filmu Five Nights At Freddy’s, bazującego na popularnej swego czasu grze o tym samym tytule. Najnowsze doniesienia wskazują, że doczeka się on kontynuacji.

Film Five Nights At Freddy’s podobnie jak pierwowzór opowiada o nocnym stróżu rozpoczynającym pracę w tajemniczej pizzerii skrywającej mroczne sekrety. Mimo iż został on dość słabo przyjęty zarówno przez fanów gry jak i krytyków filmowych, okazał się wielkim komercyjnym sukcesem. Wytwórnie Blumhouse i Universal jak na razie nie zapowiedziały oficjalnie jego kontynuacji, jednak jej powstanie od samego początku wydawało się bardzo prawdopodobne. Josh Hutcherson, wcielający się w filmie FNAF w główną rolę, potwierdził teraz w jednym z wywiadów, iż prace nad sequelem ruszyły już pełną parą.

Pierwszy film Five Nights At Freddy’s powstawał bardzo długo – od pierwszych zapowiedzi do premiery minęło aż osiem lat – jednak wszystko wskazuje na to, że jego sequel powstanie znacznie szybciej. Hutcherson zdradził w wywiadzie, że choć film znajduje się dopiero na etapie prac nad scenariuszem, to obu wytwórniom tym razem bardzo zależy na tym, by wypuścić drugą część najszybciej jak to tylko możliwe.

Podziel się