Sand Land – premiera gry na podstawie mangi twórcy Dragon Ball zapowiedziana na kwiecień

Akira Toriyama to rysownik i autor znany przede wszystkim za sprawą komiksów, seriali i filmów z serii Dragon Ball (choć warto przypomnieć, że w swojej karierze miał on też okazję pracować przy kilku kultowych grach, takich jak Chrono Trigger czy Dragon Quest). Bandai Namco ogłosiło, iż już w kwietniu odbędzie się premiera gry bazującej na jego innym popularnym komiksie – Sand Land.

Sand Land podobnie jak pierwowzór będzie rozgrywać się w świecie wyniszczonym przez wojny i katastrofy naturalne, zmagającym się z niedoborem wody. Głównym bohaterem gry będzie Beelzebub – książę demonów, który decyduje się połączyć siły z ludźmi by wyruszyć na poszukiwanie legendarnego źródła.

Pod względem mechaniki rozgrywki Sand Land będzie grą action-adventure z elementami RPG rozgrywającą się w otwartym świecie, który będziemy mogli przemierzać za pomocą wielu różnych uzbrojonych pojazdów.

Premierę gry Sand Land zapowiedziano na 26 kwietnia 2024 roku. Będzie ona dostępna na PC oraz konsolach Xbox Series X/S i PlayStation 5/4.