15 lutego Microsoft ujawni przyszłość marki Xbox

Po sieci już od jakiegoś czasu krążą plotki, według których Microsoft planuje udostępnić część exclusive’ów z Xboxa na konkurencyjnych konsolach. Firma jak na razie nie odniosła się do nich oficjalnie. Wygląda jednak na to, że jej przedstawiciele zrobią to już 15 lutego.

Tego dnia o godzinie 21:00 czasu polskiego zostanie opublikowany specjalny odcinek oficjalnego podcastu Xbox, w którym udział wezmą Phil Spencer (szef działu gier w Microsofcie), Sarah Bond (szefowa marki Xbox) i Matt Booty (szef Xbox Game Studios). Tematem przewodnim ma być strategia biznesowa i przyszłość marki Xbox. Jest więc niemal pewne, że właśnie w trakcie tego programu dowiemy się, jak naprawdę będzie wyglądać przyszłość exclusive’ów z konsol Microsoftu.

We wspomnianych wcześniej plotkach najczęściej powtarza się tytuł Hi-Fi Rush, który rzekomo miałby już niedługo trafić na PS5 i Nintendo Switch. Inne plotki mówią też o Sea of Thieves i Starfield oraz niewydanym jeszcze ale zapowiadanym jako exclusive Indiana Jones and the Great Circle. Nieoficjalne doniesienia pochodzące rzekomo od pracowników Microsoftu sugerowały też, że firma ta zamierza w przyszłości mocno ograniczyć liczbę exclusive’ów wydawanych na Xboxa, lub nawet całkowicie z nich zrezygnować. Jak nietrudno było przewidzieć, wieści te spotkały się z niezbyt entuzjastycznym przyjęciem ze strony użytkowników tych konsol.

Podziel się