The Thaumaturge – premiera obiecującej polskiej gry opóźniona

Premiera gry The Thaumaturge miała odbyć się 20 lutego. Odpowiedzialna za jej wydanie firma 11 bit studios ogłosiła jednak, że została ona przesunięta na 4 marca.

Jest to już drugie przesunięcie planowanej daty premiery tej gry. Tym razem jednak twórcy i wydawcy zaznaczają wyraźnie, że The Thaumaturge jest już w pełni gotowe, a powodem przełożenia premiery jest chęć ominięcia panującego w lutym „tłoku” na rynku gier (warto pamiętać, że na ten miesiąc zaplanowano wiele głośnych i długo wyczekiwanych premier, m.in. Skull & Bones i Final Fantasy VII Rebirth).

The Thaumaturge to obiecująca gra RPG, której akcja będzie rozgrywać się w 1905 roku w Warszawie. Świat przedstawiony w grze będzie mieszał realia historyczne z elementami fantasy. Gracze wcielą się w niej w postać Wiktora Szulskiego – obdarzonego nadprzyrodzonymi zdolnościami badacza wiedzy tajemnej, który przyjeżdża do Warszawy by załatwić pewne sprawy rodzinne. Według zapowiedzi twórców The Thaumaturge ma oferować graczom sporo swobody w kwestii eksploracji świata, prowadzenia fabuły, podejścia do rozwiązywania problemów i rozwijania postaci.

The Thaumaturge trafi 4 marca na komputery z systemem Windows. W planach jest też wersja na konsole Xbox Series X/S i PlayStation 5, jednak 11 bit studios nie ujawniło jak na razie dokładnej daty jej premiery.