Cztery exclusive’y z Xboxa trafią na konkurencyjne konsole

Plotki o tym, że Microsoft zamierza udostępnić część exclusive’ów z Xboxa na innych konsolach, krążyły po sieci już od jakiegoś czasu. Teraz wreszcie przedstawiciele firmy odnieśli się do nich oficjalnie, przedstawiając część swoich planów.

Phil Spencer, pełniący w Microsofcie rolę szefa działu gier, ujawnił w oficjalnym podcaście marki Xbox, że cztery exclusive’y z tych konsol trafią w niedalekiej przyszłości na inne, konkurencyjne platformy. Nie wymienił konkretnych tytułów, jednak zaznaczył, że wbrew popularnym plotkom nie znajdą się wśród nich Starfield i Indiana Jones and the Great Circle. Zdradził, że wszystkie cztery gry zostały wydane ponad rok temu, dwie z nich stawiają na rozgrywkę społecznościową, zaś pozostałe dwie to mniejsze produkcje, które jego zdaniem nigdy nie powinny zostać exclusive’ami. Wiele osób uważa, że najbardziej prawdopodobnymi tytułami wydają się być Hi-Fi Rush, Pentiment, Sea of Thieves i Grounded.

Spencer zaznaczył też, że działania te należy traktować bardziej jako eksperyment, a nie, jak wielu wcześniej podejrzewało, kompletną zmianę strategii firmy. Dodał jednak, że jego zdaniem exclusive’y będą z biegiem czasu odgrywać coraz mniej ważną rolę w szeroko pojętej branży gier.

Podziel się