Powstanie film na podstawie gry Watch Dogs

Moda na filmowe adaptacja popularnych gier trwa w najlepsze. Jak donosi serwis Deadline, kolejną produkcją tego typu będzie ekranizacja Watch Dogs.

Watch Dogs to wydana oryginalnie w 2014 roku przez Ubisoft gra akcji tocząca się w otwartym świecie, pozwalająca nam wcielić się w genialnego hakera potrafiącego włamywać się do systemów sterujących różnymi technologiami w mieście – od sygnalizacji świetlnej, przez kamery przemysłowe aż po prywatne urządzenia obywateli. Gra wywołała wokół siebie sporo szumu przed premierą, jednak ostatecznie nie osiągnęła tak wielkiego sukcesu, jak się spodziewano. Doczekała się jednak dwóch kontynuacji – Watch Dogs 2 (2016) i Watch Dogs: Legion (2020).

Jak donosi Deadline, filmowa adaptacja Watch Dogs zostanie wyprodukowana w ramach współpracy Ubisoftu z wytwórnią New Regency. Reżyserią zajmie się Mathieu Turi (m.in. „Gueules noires” i „Meander”) zaś autorką scenariusza jest Christie LeBlanc (m.in. „Tlen”). W jedną z głównych ról wcieli się Sophie Wilde, znana przede wszystkim z głośnego horroru „Mów do mnie!”. Jak na razie nie ujawniono żadnych konkretnych informacji na temat fabuły filmu. Nie wiadomo więc, czy będzie ona wiernie odwzorowywać historię przedstawioną w Watch Dogs (lub którejś z kontynuacji), czy też zaserwuje widzom nową opowieść osadzoną w tym samym świecie.

Warto przypomnieć, że ekranizacja Watch Dogs nie będzie pierwszym eksperymentem Ubisoftu z przenoszeniem swoich gier na duże ekrany. W 2016 roku do kin trafiła ekranizacja Assassin’s Creed, zaś w 2021 roku ekranizacja Werewolves Within. W obu przypadkach były to adaptacje dość luźno nawiązujące do pierwowzorów.