iPad Pro OLED może zadebiutować w kwietniu

Apple pracuje nad nową wersją iPadOS dla pierwszego iPada Pro z wyświetlaczem OLED. Przez taki obrót spraw, premiera ma zostać przesunięta na kwiecień bieżącego roku.

Poprzednie doniesienia mówiły o premierze w tym miesiącu, a on się niedługo kończy, z drugiej strony to nadal możliwe. Jeśli czekacie z wymianą tabletu, warto się jeszcze wstrzymać i poczekać na zapowiedź nadchodzącego modelu.

Ostatni raz nowe iPady zobaczyliśmy jesienią 2022 roku, od tamtej pory nie pojawił się nowy model. Najważniejszą zmianą wydaje się przejście z ekranu LCD na OLED i układ M3 znany z obecnie dostępnych MacBooków Pro i Air.

Kiedy premiera? Apple szykuje specjalną wersję iPadOS 17.4 dla nowego modelu, a prace nad oprogramowaniem trwają. Mają się zakończyć przed końcem miesiąca, ale Amerykanie muszą później wysłać system do fabryk, żeby został zainstalowany na każdym tablecie. Przedsięwzięcie może potrwać parę tygodni, więc debiut się przesunie.

iPad Pro to nie jedyny bohater nadchodzącego odświeżenia, sporo mówi się o modelu Air z prawie 13 – calowym wyświetlaczem.

OLED różni się od LCD, każdy piksel świeci się niezależnie od kolejnego, dzięki temu ekran jest jaśniejszy i ma lepszy kontrast. Tym razem nowy typ wyświetlacza ma się pojawić w obu wariantach Pro, a nie jednym. Brak podświetlenia sprawia, że OLED jest cieńszy, co może się przełożyć na cieńszą obudowę tabletu.

Więcej dowiemy się w trakcie oficjalnej prezentacji tabletów.

Podziel się