Sony wstrzymuje produkcję PSVR2 ze względu na słabą sprzedaż

Gogle PSVR2 trafiły na rynek w lutym ubiegłego roku. Najnowsze doniesienia wskazują jednak na to, że nie spotkały się ze zbyt dużym zainteresowaniem użytkowników.

Jeszcze przed oficjalną premierą PSVR2 nieoficjalne doniesienia sugerowały, że zainteresowanie użytkowników tym produktem jest niższe niż oczekiwano, a przedsprzedaż nie idzie po myśli Sony. Według najnowszych ustaleń serwisu Bloomberg na przestrzeni kolejnych miesięcy sytuacja nie uległa poprawie, a wręcz przeciwnie – z biegiem czasu sprzedaż spadała coraz bardziej. Teraz Sony podjęło decyzję o wstrzymaniu dalszej produkcji urządzenia do czasu pozbycia się nadwyżki zapasów. Według ustaleń Bloomberga Sony wyprodukowało jak dotąd około 2 miliony egzemplarzy.

Jednym z głównych problemów PSVR2 jest cena – gogle kosztują więcej niż konsola, z którą mają współpracować. Drugim poważnym problemem jest brak gier, które mogłyby przyciągnąć graczy do tego urządzenia (warto zauważyć, że nowy model nie obsługuje gier z PSVR). Jednym z pomysłów Sony na zwiększenie zainteresowania PSVR2 jest wprowadzenie wsparcia dla komputerów PC. Firma zapowiadała wcześniej, że zamierza wprowadzić taką możliwość jeszcze przed końcem tego roku.

Podziel się