Popularny emulator Delta dostępny w App Store

Cieszący się niemałą popularnością emulator Delta jest w końcu dostępny w App Store zupełnie za darmo (poza Unia Europejska). Mieszkańcy Unii muszą pobrać i zainstalować AltStore PAL, opłacić subskrypcję i dopiero będą mogli go pobrać.

To pierwszy tak rozbudowany emulator, od kiedy Apple pozwala na ich dystrybucję w App Store. Emulacja zaczyna się na Nintendo Entertainment System, a kończy na N64, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby uruchomić tytuły z Sega Genesis.

Program udostępniony oficjalną drogą nie różni się od tego z AltStore PAL. Aplikacja wspiera wyświetlanie przycisków kontrolera ze względu na platformę, więc to miły dodatek dla fanów platform Nintendo i nie tylko.

Delta wspiera kontrolery Bluetooth, można podłączyć DualSense lub kontroler zgodny z Xboksem One/Series. Po podłączeniu można odpowiednio skonfigurować manipulator i dodać dodatkowe akcje takie, jak szybki zapis lub pominięcie przerywników wideo w grze.

Emulator nie ma problemów z uruchomieniem tytułów wymagających niestandardowej kontroli (głosem lub żyroskopem). Dzięki temu można zagrać w WarioWare: Twisted! czy Phoenix Wright: Ace Attorney.

Uruchamianie gier to nie wszystko, bo Delta potrafi więcej, automatyczne pobieranie okładek dla ROMów to nie problem (są pobierane z własnej bazy danych). Gracze mogą pobrać okładki samemu i je dodać (podobnie jest z kontrolerami). Warto dodać, że emulator umożliwia grę w wielu graczy dla konsol takich, jak Nintendo 64, SNES i NES, wspiera również streaming za pomocą AirPlay.

Aplikacji nie udało mi się znaleźć w App Store, więc najlepiej wejść w ten odnośnik przenoszący do sklepu z aplikacjami Apple.