UGREEN Nexode 100W – powerbank do zadań specjalnych

Większość naszych ulubionych urządzeń wytrzyma cały dzień, ale dobrze mieć powerbank pod ręką. Wiele z nich naładuje smartfona, ale mało jest zdolnych do naładowania baterii laptopa. USB C to nie jedyny wymóg, lwia część nie ma odpowiedniej mocy, czego nie można powiedzieć o UGREEN Nexode 100 W o pojemności 20 tysięcy mAh. Naładuje każde z naszych urządzeń i niestraszne mu laptopy.

Za takie możliwości trzeba słono zapłacić i nie inaczej jest w przypadku bohatera testu. Widać, że nie jest dla każdego i powinien znaleźć się w plecaku najbardziej wymagających użytkowników. Jeśli zależy wam na naładowaniu laptopa w drodze, żeby dokończyć projekt, Nexode wam w tym pomoże. Nie zależy wam na takich możliwościach? Weźcie coś tańszego i miejcie na uwadze, że powerbank UGREEN istnieje.

Banki energii są użyteczne wyłącznie, gdy możemy je ze sobą zabrać, więc waga i kształt są ważnymi elementami. Nexode nie należy do najlżejszych, ale nie sprawia kłopotów w trakcie używania, nie ciąży też w plecaku. Można go umieścić w większych komorach/kieszeniach, ale jego gabaryty pokazują, że nie jest przedstawicielem najbardziej poręcznych banków energii.

Przód i tył wykonano z metalu, boki to tworzywo sztuczne, nie zabrakło małego wyświetlacza i przycisku zasilania. Wszystko to składa się na wysoką jakość wykonania i łatwość używania powerbanku.

MacBooki z Apple Silicon są energooszczędne i długo wytrzymują między ładowaniami. Nie zmienia to faktu, że MacBook był najlepszym celem testu. Będąc w kawiarni z 20% baterii, po ponad godzinie była naładowana do pełna, a używałem laptopa do napisania recenzji, lekkiej edycji zdjęć i skopiowaniu kolejnych z karty pamięci aparatu. Dodatkowy port USB C był używany do naładowania Jabra Elite 10.

Wynik jest oszałamiający, biorąc pod uwagę ciągłe używania MacBooka Air M2. To dobrze rokuje i pokazuje, że można zabrać Nexode wszędzie i nie mieć większych obaw o poziom naładowania laptopa lub innego urządzenia.

Nexode ma 3 porty USB (2xC i A), w przypadku C moc wyjściowa to odpowiednio 100 i 35 W, a A może się pochwalić 18 W. Porty C działają od razu z pełną mocą. Używanie wszystkich jednocześnie sprawi, że drugi port będzie mieć 18 W. A i C będą mieć podobną moc (18 W), gdy będą używane jednocześnie. To nie problem, ale warto o tym pamiętać, chcąc naładować więcej urządzeń w tym samym momencie.

Ponowne naładowanie banku energii najlepiej zaplanować z 65 W ładowarką lub mocniejszą. Operacja zamyka się w dwóch godzinach w zależności od ładowarki i kabla. Dobrze, żeby oba akcesoria wspierały więcej, inaczej trzeba go zostawić na noc, żeby naładować znajdujące się wewnątrz ogniwa.

UGREEN Nexode 100 W poradzi sobie z każdym wyzwaniem. Zasilanie laptopa nie jest prostym zadaniem, gdy nie jest się ciągle podłączonym do źródła zasilania. Wysoka pojemność pozwoli na naładowanie wielu urządzeń parę razy, jeśli nie ładujecie laptopów bankiem energii.

Problemem może być wysoka cena, odstraszająca potencjalnych nabywców. Może się okazać świetną inwestycją lub źródłem żartu, patrząc, że to tylko powerbank. Wymagający powinni po niego sięgnąć, a reszta niech rzuci okiem na tańsze propozycje.