Xbox Games Showcase 2024 zapowiedziane na czerwiec

Firma Microsoft ogłosiła termin kolejnej konferencji Xbox Games Showcase. Tego samego dnia odbędzie się też Call of Duty Direct.

Xbox Games Showcase odbędzie się 9 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego. Podczas tej konferencji, którą będzie można obejrzeć na żywo m.in. za pośrednictwem serwisów Twitch i YouTube, zostaną zaprezentowane nowe gry zmierzające na konsole Xbox, komputery PC oraz do usługi Game Pass. Według zapowiedzi Microsoftu pokazane zostaną na niej zarówno gry stworzone przez ich wewnętrzne studia (warto zauważyć, że będzie to pierwsza taka konferencja po przejęciu Activision Blizzard) jak i zewnętrznych twórców. Jak na razie nie ujawniono, jakie dokładnie tytuły zostaną zaprezentowane. Jednymi z najbardziej prawdopodobnych kandydatów wydają się jednak Indiana Jones i Wielki Krąg oraz pierwsze duże rozszerzenie do Starfield, zatytułowane Shattered Space.

Bezpośrednio po zakończeniu Xbox Games Showcase odbędzie się kolejna konferencja, poświęcona w całości nowej grze z rodziny Call of Duty. Jak na razie nie ujawniono żadnych konkretnych informacji na jej temat. Z nieoficjalnych doniesień i przecieków wynika jednak, iż będzie to kontynuacja serii Black Ops, a tłem dla przedstawionych w niej wydarzeń będzie wojna w Zatoce Perskiej.