ROG Ally X – ASUS zapowiada ulepszoną wersję swojego przenośnego komputera do gier

W czerwcu ubiegłego roku firma ASUS wprowadziła na rynek ROG Ally – przenośny komputer do gier mający konkurować ze Steam Deckiem. Teraz zapowiedziano jego nową wersję, noszącą nazwę ROG Ally X.

Firma ASUS zaznacza, że ROG Ally X nie będzie pełnoprawnym następcą pierwszego ROG Ally, lecz po prostu jego nieco nowszą, usprawnioną wersją. Urządzenie zachowa z grubsza wymiary i budowę poprzednika, jednak będzie charakteryzować się mocniejszymi podzespołami. Jak na razie nie ujawniono szczegółów, jednak wiadomo już, że nowy model będzie posiadać większy akumulator, więcej pamięci RAM oraz możliwość obsługi dysków SSD NVMe M.2 2280 o pojemności do 8 TB. Wersja X ma też rozwiązać problemy z czytnikiem kart SD, na które narzekali niektórzy użytkownicy oryginalnego modelu. Wraz z jej premierą udostępniona zostanie też duża aktualizacja oprogramowania Armoury Crate, służącego do zarządzania biblioteką gier, która trafi również do użytkowników starszego modelu.

Niestety, usprawnione parametry najprawdopodobniej pociągną za sobą również podwyżkę ceny. Konkretna kwota nie została jednak jak na razie ujawniona. Więcej szczegółów na temat ROG Ally X poznamy już 2 czerwca.

Podziel się