Five Nights at Freddy’s 2 – premiera zapowiedziana na grudzień 2025 roku

Filmowa adaptacja gry Five Nights at Freddy’s trafiła do kin w październiku ubiegłego roku. Niedawno potwierdzono, iż doczeka się ona kontynuacji. Teraz ujawniono nieco więcej informacji na jej temat.

Film Five Nights At Freddy’s podobnie jak pierwowzór opowiada o nocnym stróżu rozpoczynającym pracę w tajemniczej pizzerii skrywającej mroczne sekrety. Mimo iż został on dość słabo przyjęty zarówno przez fanów gry jak i krytyków filmowych, okazał się wielkim komercyjnym sukcesem. Nie dziwi więc, że odpowiedzialne za niego wytwórnie Blumhouse i Universal zdecydowały się nakręcić kontynuację. Co więcej, okazuje się, że tym razem widzowie nie będą musieli na nią czekać latami. Podczas gdy pierwszy film rodził się długo i w bólach (od pierwszych zapowiedzi do premiery minęło aż osiem lat) jego sequel trafi do kin już pod koniec przyszłego roku, a dokładniej 5 grudnia.

Jak na razie nie ujawniono żadnych konkretów na temat fabuły i obsady Five Nights at Freddy’s 2. Wiele wskazuje jednak na to, iż w drugiej części ponownie wystąpią Josh Hutcherson i Matthew Lillard. Oficjalny slogan reklamowy filmu, „Każdy może przetrwać pięć nocy. Tym razem nie będzie drugiej szansy.”, wydaje się zaś sugerować, że będzie on stanowić bezpośrednią kontynuację części pierwszej.

Podziel się