Microsoft potwierdza – Call of Duty: Black Ops 6 będzie dostępne w Game Pass w dniu premiery

Plotki o tym, że najnowsza odsłona serii Call of Duty trafi już w dniu premiery do katalogu usługi Game Pass, krążyły po sieci już od dłuższego czasu. Po kolejnym przecieku potwierdzającym te doniesienia Microsoft zdecydował się wreszcie ogłosić to oficjalnie.

Firma Microsoft poinformowała za pośrednictwem oficjalnego bloga marki Xbox, że Call of Duty: Black Ops 6 rzeczywiście trafi do katalogu Game Pass w dniu premiery. Będzie tam dostępne zarówno w wersjach na konsole jak i PC. Przy okazji opublikowano też nowy zwiastun aktorski, mający podkręcić emocje fanów przed zaplanowaną na 9 czerwca konferencją Call of Duty Direct, podczas której nowa gra zostanie wreszcie zaprezentowana oficjalnie.

Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że udostępnienie nowego Call of Duty w Game Pass może wiązać się z podniesieniem cen abonamentu lub wprowadzeniem nowego, droższego wariantu tej usługi. Miałoby to zrekompensować firmie Microsoft spadek sprzedaży gry, który będzie w takiej sytuacji nieunikniony. Na razie nic nie wskazuje jednak na to, by zdecydowała się ona na takie działania.