Netflix zapowiada serial na podstawie gry Minecraft

Filmy i seriale na podstawie gier komputerowych cieszą się od dłuższego czasu niesłabnącą popularnością. Serwis Netflix zapowiedział dziś kolejną taką produkcję – serialową adaptację popularnej gry Minecraft.

Minecraft, który obchodzi w tym roku 15 urodziny, to gra survivalowa rozgrywająca się w otwartym świecie, która zyskała dużą popularność głównie za sprawą systemu budowania, dającego graczom spore możliwości kreatywnej zabawy. Netflix nie ujawnił jak na razie zbyt wielu szczegółów na temat fabuły serialowej adaptacji, ograniczając się do lakonicznej zapowiedzi według której ma ona stanowić oryginalną historię z nowymi postaciami, pokazującą świat Minecrafta w zupełnie nowym świetle. Tajemnicą pozostaje też przewidywana data premiery. Wiadomo już za to, iż będzie to serial animowany, za produkcję którego odpowiedzialne będzie studio WildBrain, mające na swoim koncie takie seriale jak Sonic Prime, The Snoopy Show i Carmen Sandiego.

Warto przypomnieć, że nie jest to jedyna powstająca obecnie ekranizacja Minecrafta. Już od dłuższego czasu trwają też prace nad aktorskim filmem na podstawie tej gry, w którym wystąpią m.in. Jack Black, Jason Momoa, Emma Myers, Danielle Brooks i Sebastian Eugene Hansen. Jego premiera ma odbyć się w kwietniu 2025 roku.