ProCase Smart – świetne i tanie etui dla iPada mini 6

Używam iPada mini 6 prawie 3 lata i mam wrażenie, że to jeden z najbardziej niszowych tabletów Apple. Rynek akcesoriów prawie nie istnieje i ciężko dostać dobre etui. Na szczęście są tacy producenci, jak ProCase i dzięki nim można ochronić ten tablet.

Przez ostatnie tygodnie używałem ich najnowszego dziecka pod postacią Smart Case. Etui nie należy do najdroższych, a przy tym nie odstaje od droższej konkurencji pod względem jakości wykonania.

Teoretycznie przypomina Smart Folio, ale tylna część jest przezroczysta, więc widać kawałek tabletu. Całość wykonano z twardego tworzywa sztucznego, ale waga nie sprawia problemów w trakcie codziennego używania. Tylna część nie jest zbyt elastyczna, więc pierwsze włożenie tabletu może być trudniejsze. Z biegiem czasu sytuacja się poprawia.

Przód jest cieńszy i elastyczniejszy, może służyć jako stojak. Warto dodać, że zamknięcie etui blokuje ekran iPada mini 6, a otwarcie go odblokuje. To domena większości tego typu etui, więc to nic nadzwyczajnego i nowego w tym temacie.

Producent nie zapomniał o dedykowanym miejscu dla rysika. Jeśli jest na waszym wyposażeniu, warto umieścić go obok tabletu. Należy to zrobić po włożeniu iPada mini 6 do etui, w przeciwnym wypadku umieszczenie go będzie trudniejsze. Wsunięcie rysika jest proste, podobnie jest z wyciągnięciem, bo jest mały otwór ułatwiający całą operację.

Wszystkie wycięcia są wykonane wzorowo. Łatwo dostać się do portu ładowania, można do niego włożyć dowolny kabel. Aparat jest świetnie chroniony, bo nie wystaje poza obręb wycięcia. Dostęp do Touch ID pozostaje bez zmian, używanie czytnika wbudowanego w przycisk zasilania jest proste i przyjemne. Pojedyncze wycięcia dla głośników nie utrudniają ich pracy w trakcie odsłuchu ulubionych kawałków, więc na tym polu należą się pochwały.

Smart Case świetnie chroni tablet przed trudami życia codziennego razem z rysikiem. Jest świetnie wykonane, przednia część działa tak, jak wszędzie. Zmienienie jej w stojak jest czasem przydatne, a zarazem pomocne (szczególnie podczas notowania lub szkicowania).

ProCase pokazuje, że nie boi się konkurencji, choć nie ma wielu etui w swoim portfolio. Na szczęście te są świetnie wykonane i tańsze w porównaniu z konkurencją, co należy zaliczyć na plus. Docenią to w szczególności osoby, które nie chcą wydawać fortuny na ochronę tabletu.

Podziel się