UAG Scout dla Google Pixel 8a – konkretna ochrona bez pogrubiania smartfona

UAG od początku swojego istnienia szło w pancerne etui, więc niekażdy był ich zwolennikiem. Z biegiem czasu portfolio się powiększało i pojawiły się cieńsze pokrowce, czego dowodem jest etui z serii Scout dla Google Pixel 8a i nie tylko.

Pokrowiec jest dostępny w jednym kolorze (czarnym), więc miłośnicy bardziej odważnych kolorów mogą poczuć się zawiedzeni. Mnie to nie przeszkadza, bo lubię mniej krzykliwe kolory, więc czerń idealnie się wpasowuje. Czarny Pixel 8a świetnie się uzupełnia z etui.

Scout jest elastyczny, więc włożenie i wyciągnięcie smartfonu nie nastręcza kłopotów. Etui bardzo dobrze współpracuje ze szkłami ochronnymi, bo po nałożeniu szkło nie zaczyna się odklejać i stanowi całość. Dzięki temu obudowa to nie jedyny z chronionych elementów, ekran jest równie ważny, o ile nie najważniejszy.

Boki, góra i dół są matowe. Poprawa chwytu jest zauważalna i można ją szybko odczuć. Pixel 8a leży w dłoni jeszcze lepiej i nie ma mowy o przypadkowym upadku na chodnik lub podłogę w mieszkaniu. Matowe wykończenie świetnie komponuje się z resztą etui Scout i widać, że stanowi nierozerwalną całość.

Maskownice przycisków działają bardzo dobrze, wystarczy lekkie naciśnięcie, żeby wybudzić/zablokować ekran lub kontrolować głośność w trakcie odsłuchu ulubionych utworów. Każda z nich ma oznaczenie, więc wiadomo, co naciskamy w każdym momencie.

Wycięcia na poszczególne elementy (aparat, USB C, głośnik i mikrofon) są wykonane podręcznikowo. Dostęp do każdego z wymienionych elementów jest łatwy i można ich używać tak samo, jak bez pokrowca. Otwór dla portu ładowania/wymiany danych jest szerszy, więc kable z szerszymi osłonami nie będą stanowić problemu w trakcie podłączenia. Warto nadmienić, że w dolnych rogach można przyczepić smyczkę, jeśli się ją ma. Nie było jej w zestawie, ale lepiej mieć taki wybór niż go nie mieć.

Przód jest wyraźnie podniesiony, więc ekran nawet bez szkła powinien przetrwać upadek z większej wysokości. Rogi są wzmocnione, upadek na jeden z nich nie powinien sprawić zbyt wielkich szkód. Obiektywy aparatu i dioda doświetlająca leżą głębiej, wszystkie elementy mają zapewnioną świetną ochronę i nie powinny ulec uszkodzeniu w momencie upadku. 

Na pierwszy rzut oka Scout wygląda na dość grube etui, ale w rzeczywistości tak nie jest. Nadal można używać bezprzewodowego ładowania i płatności zbliżeniowych. Obie funkcje działają bardzo dobrze i pokrowiec im nie przeszkadza. To ważne, jeśli zależy wam na ich działaniu i szukacie lepszej ochrony dla waszego Pixela 8a. 

UAG Scout to świetne etui, nie pogrubia smartfonu i zapewnia mu konkretną ochronę z każdej, możliwej strony. Poprawia jego chwyt, a wszystkie funkcje działają tak, jakby pokrowca nie było. Producent stanął na wysokości zadania, dostarczając świetnie wykonane etui, które ze spokojem mogę wam polecić.