Samsung Electronics prezentuje wyświetlacz The Wall Micro LED na tegorocznym festiwalu sztuki współczesnej w Wenecji.
Podczas wydarzenia na ekranie The Wall Micro LED prezentowany jest najnowszy film reżysera Marco Perego Dovecote z Zoë Saldañą w roli głównej. To przejmujący obraz o emocjonalnej podróży kobiety po opuszczeniu więzienia i głębokiej relacji, jakie nawiązała ze współosadzonymi.
Pokazy, zaplanowane do zakończenia festiwalu 24 listopada, odbywają się w wyjątkowej scenerii w oficjalnym pawilonie Watykanu. Znajduje się on w więzieniu dla kobiet na weneckiej wyspie Giudecca. Miejsce to dodaje filmowi intensywności. Jest to jednocześnie przestrzeń, w której powstawała ta produkcja, podkreślając wagę tematu wolności, przynależności i ludzkiej wytrzymałości.
Więzienie dla kobiet Giudecca, miejsce powstawania Dovecote i jego projekcji
Niezrównany kunszt wizualny The Wall
Weneckie Biennale stało się w tym roku sceną innowacji technologicznych dzięki zaangażowaniu Samsung Electronics. Dovecote Perego wymagał ekranu zdolnego do uchwycenia emocjonalnych zawiłości jego produkcji, w tym silnych więzi tworzonych między osadzonymi oraz przeżywanej przez nie izolacji. Doskonałe odwzorowanie kolorów i wysoki kontrast jaki zapewnia The Wall sprawiły, że był to idealny wybór.
Współpraca pomiędzy Perego i Samsung była naturalnym wyborem. Marka zapewniła zaawansowaną technologię wyświetlania i wsparcie techniczne od instalacji po wykonanie, zapewniając wizualną głębię zamierzoną przez reżysera.
Przełomowa technologia Micro LED wznosi sztukę wizualną na nowy poziom
Technologia Micro LED firmy Samsung została wybrana by zaprezentować Dovecote. Postawiono na model IWA o rozstawie pikseli 1,2 mm, umożliwiający zanurzenie się w delikatnych niuansach wizualnych filmu.
Reżyser Marco Perego oglądający pokaz filmu Dovecote
Dzięki Samsung The Wall, reżyser był w stanie zrealizować swój koncept, prezentując film na doskonałym wyświetlaczu niezbędnym do oddania precyzyjnych odcieni i kontrastów. Porywające wrażenia wizualne znacząco przyczyniły się do sukcesu filmu, który urzekł artystów, kuratorów i entuzjastów sztuki na całym świecie.
„Najważniejszą rzeczą po ukończeniu filmu jest sposób jego zaprezentowania” – powiedział Perego po premierze 17 sierpnia. „Dzięki współpracy z Samsung byliśmy w stanie naprawdę wydobyć pożądane barwy i zróżnicowanie kolorystyczne. Dzięki temu osiągnęliśmy emocjonalny wpływ na jakim mi zależało – podsumował włoski reżyser.
Technologia The Wall Micro LED zapewnia głęboką czerń i niesamowity kontrast, intensyfikując wagę każdej sceny. Jednocześnie umożliwia pełne zaangażowanie widzów w obraz i wspaniały występ Zoë Saldaña jak i całej obsady.
Zespół Samsung Electronics wraz z reżyserem Marco Perego i aktorką Zoë Saldaña
Współpraca ta wynikała z długotrwałych relacji marki Samsung z profesjonalistami z branży filmowej, w tym z wcześniejszej pracy z Cinema LED Onyx. Obraz pierwotnie był nakręcony z prędkością 23,98 klatek na sekundę – zespoły pracowały razem, by płynnie zintegrować kinowe elementy Dovecote z zaawansowaną technologią wyświetlania The Wall, przesuwając granice możliwości tradycyjnych ekranów.
„Technologia Micro LED The Wall zaowocowała współpracą, zapewniającą projekcję ze wszystkimi elementami istotnymi dla branży” – powiedział Paul Maloney, Head of Hardware Tech Consulting, Europe Display Office, Samsung Electronics. „Dla Samsung to zaszczyt wesprzeć film Marco Perego i zrealizować jego wizję”.
Reżyser Marco Perego z Paulem Maloney’em, Head of Hardware Tech Consulting, Europe Display Office, Samsung Electronics podczas pokazu Dovecote
„Jesteśmy niezwykle dumni z możliwości realizacji tego wyjątkowego projektu” – powiedział Ben Holmes, Director of Display Marketing, Europe Display Office, Samsung Electronics. „Doskonała jakość obrazu The Wall, w połączeniu z jego zdolnością do wydobywania najdrobniejszych szczegółów i żywych kolorów, idealnie pasowała do idei Marco Perego, polegającej na stworzeniu angażującego doświadczenia”.
Wspieranie twórców dzięki najnowocześniejszej technologii wyświetlania
Samsung nadal przesuwa granice technologii obrazu dzięki The Wall, wspierając tym samym twórców na polach kinematografii i sztuki. The Wall for Virtual Production (model IVC) to kolejny doskonały przykład, umożliwiający producentom wprowadzanie innowacji w swoich projektach. Bardzo duże ściany LED zostały stworzone z myślą o treściach wirtualnych, które płynnie integrują efekty wizualne w czasie rzeczywistym, by skrócić czas produkcji i obniżyć koszty.
Ekrany Samsung The Wall wykorzystane są przez artystów na całym świecie, ożywiając ich wizje. W tym przez wiodącego twórcę sztuki współczesnej, niedawno zmarłego Park Seo-Bo, pochodzącego z Korei Południowej. Zaprezentował on swoje dzieło na 146-calowym ekranie 4K The Wall All-in-One (model IAB) w nowojorskim Rockefeller Center.
Seria „Écriture” Park Seo-Bo, renderowana cyfrowo na 146-calowym ekranie 4K The Wall, na wystawie „Origin, Emergence, Return” w Rockefeller Center w Nowym Jorku.
Podobnie, holendersko-amerykański artysta audiowizualny 0010×0010 wykorzystał The Wall All-in-One podczas wystawy w Bangkoku w Tajlandii. W swoim projekcie badał konwergencję świata cyfrowego i fizycznego. To tylko kilka przykładów tego, jak The Wall pomaga na nowo zdefiniować granice sztuki współczesnej.
Udział Samsung Electronics w 60. Biennale w Wenecji jest czymś więcej niż tylko kamieniem milowym we wspieraniu środowisk artystycznych – jest świadectwem przyszłości sztuki i technologii. Kontynuując przesuwanie granic technologii wyświetlania, Samsung otwiera nowe możliwości dla twórców na całym świecie. Tym samym pozwala im opowiadać swoje historie z niezrównaną wizualną głębią i wyrazistością.